جانباز و دفاع مقدس

جانباز و دفاع مقدس

جانباز کسی است که در راه دفاع از وطن، ناموس و عقاید؛ قسمتی از پیکر عزیزش را تقدیم عشق لایتناهی کرده است. او با ایمان، اعتقاد، ایثار و فداکاری در همه ی ادوار زندگی، بخصوص جنگ هشت ساله ی دفاع مقدس مایه ی افتخار ملت شریف ایران است.

جانباز صبر و شکیبایی را پیشه ی راه خود کرده، تا دشمن با سوء استفاده، خدشه ای به جمهوری اسلامی وارد نسازد.
آنان عاشق شهادت بودند ولی تقدیر الهی این چنین رقم خورده است تا سند زنده و حقیقی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان باشند.

این فرشتگان زمینی با ایثار گری ها و جانفشانی های خود در راه‌ حفظ اسلام، جان‌ و سلامت خود را به خطر انداختند. آن ها انتخاب شدند تا از نعمت های دنیوی چشم پوشی کرده، تعلقات دنیوی را کنار بزنند و با معبودشان به تنهایی سخن بگویند.

رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) درباره ی جانبازان عزیز می فرمایند: “مجروحین و معلولین، خود چراغ هدایتی شده اند که در گوشه گوشه ی این مرز و بوم به دین باوران، راه رسیدن به سعادت آخرت را نشان می دهند.”

جانباز و دفاع مقدس

جانباز مهمترین سرمایه ی خود را به قربانگاه عشق برده تا بندگی خالصانه ی خود را به پیشگاه عشق تقدیم کند. او حقیقت درونی خود را درک کرده و فقط به دنبال رضای خدا و بهشت جاویدان است. او به این باور رسیده که جهاد در راه خدا و رضایت او چه در جبهه ی جنگ و چه در بستر بیماری بهترین راه اخلاص به پروردگار عالم است.

جانبازان را شهیدان زنده می نامند، چرا که خداوند می خواهد بقیه ی عمرشان را نیز با جهاد و امتحان سپری کنند. فراموش نشود که خانواده های آنان نیز همواره در حال جهادند.

در تقویم ایران اسلامی چهارم شعبان که برابر با میلاد قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) که جانباز راه دین و اسلام و پرچمدار ابا عبدلله الحسین (ع) است و همچنین به پاس فداکاری ها و ایثارگری های جانبازان روز جانباز نامگذاری شده است.

خلاصه این که او مانده است تا چراغ راه هدایت ما باشد؛ تا در این دنیای وا نفسا راه را از بیراه تشخیص دهیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *